Prawne oko - dlaczego blogujemy?
Prawnym okiem

Prawnym okiem – dlaczego blogujemy?

Zanim zdołam odpowiedzieć na powyższe pytanie zadam kolejne – czy praca może równać się pasji? Moim skromnym zdaniem – zdecydowanie tak. Z pewnością nie jest to łatwe i często trzeba sobie to najpierw uświadomić, dowiedzieć się jak to robić i wreszcie – przystąpić do działania. Mając już opracowaną strategię praca pozwoli rozwinąć pasję, a ta z kolei będzie motorem machiny pracy.

Rzeczywistość bywa różna i ślęcząc godzinami nad ciężkimi i żmudnymi zagadnieniami nie każdy prawnik może rozwijać swoje pasje. W przypadku Zespołu Kancelarii, który firmuję jest inaczej. Wszyscy jesteśmy i mamy się za pasjonatów prawa. Nierzadko praca pozwala nam osiągnąć równowagę w cięższych okresach życia oraz jest spełnieniem naszej wewnętrznej potrzeby pomagania drugiemu człowiekowi, a czasem jak zauważycie – także drugiej istocie żywej, nie będącej człowiekiem. Nasze życie poniekąd jest prawem, które wplata się w każdy jego aspekt.

Robimy to z wyboru i wiemy, że nie da się po prostu wyjść z biura i zamknąć za sobą drzwi zostawiając to co za nimi zostawiliśmy. Emocje wynoszone z pracy i przemyślenia dotyczące naszych spraw zawodowych pozostają z nami przez cały czas. Wracając zatem do pytania dlaczego blogujemy? Odpowiadam: aby podzielić się tym co wiemy o prawie, jak je widzimy i jak w naszej ocenie powinno działać aby służyło człowiekowi – i nie tylko.

Zapraszamy zatem do lektury naszych wpisów.

Dodano: 13.04.2016
Julia Dutka

Julia Dutka

Od 2013 roku świadczę pomoc prawną osobom fizycznym oraz innym podmiotom - w tym przedsiębiorcom. Specjalizacja mojej Kancelarii opiera się na obsłudze przedsiębiorców, zleceniach z zakresu: prawa kontraktów, ochrony konkurencji i konsumentów, szeroko pojętej windykacji oraz restrukturyzacji długów. Dodatkowo z pasją podchodzę do kwestii ochrony praw zwierząt. Przy pomocy bloga staram się przybliżyć mój zawód oraz problemy z jakimi się spotykam w pracy.

Kontakt bezpośredni: kancelaria@juliadutka.pl
+ 48 609 467 129